هر زن یا مردی خودش رو در یک یا چند قهرمان یونانی زن و مرد خواهد یافت. این قهرمانِ درونِ زن و مرد تصاویر عینیِ نیرومندی فراهم می‌کنند که می‌تونند برای ایجاد تغییر یا درک بهتر خودمون از اون ها استفاده کنیم.

روان‌‌شناسی آرکی‌تایپال (archetypal psychology) که بیشتر با آثار خانم ژان شینودا بولن به ما شناسانده شده است، شخصیت افراد را بر مبنای اسطوره های اُلمپی یونان باستان طبقه‌بندی می‌کنه. هر اسطوره دارای مجموعه‌ای از صفات کارآمد و ناکارآمد است که وقتی شخصیتی تحت تأثیر اون آرکی‌تایپ باشه، اون صفات رو در او می‌یابیم.

روان‌شناسی آرکی‌تایپال برای هر شخصیتی نسخه‎‌ای داره. در واقع هر آرکی‌تایپی یک یا چند آرکی‌تایپ معدل (تعدیل کننده) داره که با پرورش اون ها فرد از افراط و تفریط بیرون کشیده می‌شه.

برای همین هر یک از زنان و مردان و درون هر شخصی یک یا چند آرکی تایپ شاخص وجود داره که ویژگی های اصلی و بارز اون رو به نمایش می گذاره که با تعدیل سایر آرکی تایپ ها می تونند یک زیست مناسب تر ، و از همه مهم تر روابط شخصی و حرفه ای بهتری رو داشته باشد .

هیچ آدمی شاید نتونه به تنهایی از پس مشکلاتش بربیاد دلیلشم اینه که خودش در مرکز مسئله است و فقط از زاویه خودش به مشکل نگاه میکنه. برای پیدا کردن راه حل بایستی سوال درستی مطرح بشه تا به جواب درستی هم برسه. در خیلی از مواقع جواب درست در درون خود آدمه ولی چون بلد نیست سوال درستی از خودش بپرسه متاسفانه جواب رو هم پیدا نمیکنه و مدام در مشکلش دست و پا میزنه. اکثر آدما و به جرات میشه گفت همه آدما برای حل مسائلشون به مربی و جلسات کوچینگ نیاز دارن حتی اشخاصی که قدرت تحلیل مسائل رو دارن.

اگه احساس میکنین مسئله ای براتون پیش اومده ( توی روابط و گفت و گو ها و مذاکراتتون)که شما رو ناتوان یا سردرگم کرده میتونین برای درخواست جلسه کوچینگ (مربی گری ) و آگاهی از هزینه ها فرم زیر رو پر کنین.