زنان ، توسعه ، حقوق و فراتر از آن

سبک مذاکره شما چیست ؟

می گویند زنان روی یک دایره حرکت می کنند و مردان بر روی یک خط مستقیم راه می روند .

رک بودن مردان در مذاکره شاید به همین بر می گردد که آنان ترجیح می دهند صاف و پوست کنده بروند سر اصل مطلب و جایی برای روده درازی نمی گذارند !

پس توصیه اکید به زنانی که با مردان در مذاکره و گفت و گو هستند این است که پرچانگی را کنار گذاشته و لازم نیست خیلی مجلس را گرم کنید . و بهتر است سریع تر سراغ اصل مطلب بروید . چرا که مردان به دنبال حقایق هستند . می خواهند ببینند چه چیزی از این مذاکره گیرشان می آید و برای همین زیاد حاشیه رفتن برای آن ها می تواند عذاب آور بوده و حوصله شان سر رود !

اما زنان از آن جایی که رابطه ها برایشان رنگ و بویی دیگر دارد و تلاش شان این است که رابطه ای را شروع کرده و آن را حفظ کنند برای همین بیشتر دلشان می خواهد که سراغ حواشی رفته و از فرعیات صحبت کنند . آن ها دنبال نقاط مشترک و پیدا کردن مسیر هایی هستند که جدایی از موضوع مورد مذاکره آن ها را به هم وصل کند.

و برای همین است که زنان اغلب دلشان نمی خواهد سریعا سراغ اصل مطلب رفته و وارد موضوع اصلی مذاکره شوند.

این گستردگی دید و علاقه زنان به این که پای دیگران هم به موضوع کشیده شود و در مورد چیزهای مختلف صحبت کنند موردی است که باید اگر شما مرد هستید بدان توجه کنید و از طرفی خانم ها اگر در در یک مذاکره مهم با مردی هستید مواظب باشید که مرد ها ابتدا از خودشان ، افتخارات شان بحث را آغاز کنند و بعد دوست دارند سریعا اصل قضیه را مطرح کنند .

پس می بینید که شناخت رفتار و عملکرد زنان و مردان در مذاکره و سبک هر یک از آن ها می تواند خیلی بیشتر شما را به هدف اصلی تان و آن چه مد نظرتان است برساند .

از امروز به سبک مذاکراتی تان فکر کنید .

پیشنهاد برای شما : وبینار مدیریت مهارت خودافشایی

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *