زنان ، توسعه ، حقوق و فراتر از آن

چگونه ( به عنوان یک زن ) مذاکره کنید و روابط خود را هم حفظ کنید ؟

برای یک زن هیچ چیز مهم تر از ایجاد و حفظ روابط ش نیست . و همین امر موجب می شود در بسیاری از موارد زنان ، صرفا بُعد رابطه را در یک مذاکره در نظر گرفته و بر اساس آن اقدام و یا تصمیم گیری کنند .

حال که می دانیم که رابطه چنین جایگاه و ارزشی برای زنان ( جدایی از محور مذاکره ) دارد . در این مقاله می پردازیم به این که چطور می توان هم مذاکره حرفه ای انجام داد و هم دغدغه ی ایجاد و حفظ روابط را مرتفع کرد .

در هر مذاکره دو عامل مهم و حیاتی هستند

۱- نتیجه

۲- روابط

برای هر شخصی که وارد یک مذاکره می شود و خواهان آن است که تعارضی را حل نماید ، دو مورد از اهمیت ویژه برخوردار است . یکی نتیجه ای که میخواهد حاصل شود و دیگری رابطه ای که باید حفظ شود . و گاهی برای شخص هر دو مهم است .

جایی که شخص تمایل دارد ضمن بهترین نتیجه ، رابطه ی کاری اش با طرف قرارداد هم ، برای بلند مدت حفظ شود . و یا خانواده ای که در آن زن تلاش دارد ضمن رسیدن به نتیجه دلخواه ، خدشه ای به رابطه ش با شوهر و یا فرزندان وارد نشود .

همان طور که در ابتدا اشاره شد . برای زنان رابطه یک ارزش ذاتی جدایی از محور مذاکره وجود دارد و آن ها به روابط شان به شکل تقدیس یافته نگاه می کنند .

از همین رو خیلی وقت ها نوع استراتژی انتخابی شان بر خلاف میل باطنی برای به نتیجه رسیدن آن چه مد نظر شان است انتخاب می شود .

در این موارد زنان بیشتر گزینه تسلیم و یا حل مساله را انتخاب می کنند . چرا که بنا بر نوع رفتار و خلق و خوی شان این استراتژی ها را مناسب تر دانسته و تمایل به آن ها دارند .

اما سوال مهمی که این جا وجود دارد این است .

آیا همواره می توان از استراتژی تسلیم و حل مساله استفاده کرد ؟

باید گفت خیر ! اگر زنان تمایل هم داشته باشند ، گاهی موقعیت هایی پیش می آید که نمی توان از این نوع استراتژی ها برای حل تعارض موجود و به نتیجه رسیدن استفاده کرد . و لاجرم باید رفت سراغ استراتژی رقابتی که بیشتر آن را سبک مورد پسند مردان می نامند .

هر زنی در هنگام مذاکره باید بداند سطح مذاکراتی اش کجاست . یعنی در چه سطحی دارد مذاکره می کند ؟ خانوادگی ، تجاری و حرفه ای ، شخصی و دوستانه و …

وقتی بدانید سطح تان کجاست ، حالا نوبت به انتخاب نوع استراتژی تان می رسد . و بر اساس این که رابطه برای تان مهم است یا نتیجه یا هر دو ، آن را انتخاب کنید .

اما تله بزرگ همین جا ایجاد می شود . یعنی جایی که شما به شکل اتوماتیک وار و خیلی ناخودآگاه می روید سمت این که حتی اگر هم نتیجه برای تان مهم باشد بخاطر ارزش ذاتی رابطه استراتژی را انتخاب کنید که هر دو نفع برده و یا گاهی اگر میزان ارزش آن رابطه بسیار زیاد باشد حتی تریجح می دهید تسلیم شوید .

اما شما می توانید با آگاهی از پروسه ای که طی می کنید و رعایت مواردی که در ادامه می گویم ، به جایی برسید که فدا کردن خود و آن چه برایتان می تواند موفقیت به ارمغان آورد را کنار گذاشته و از بار روانی تان بکاهید .

ارتباط را به چشم یک گزینه برای ، به بهترین نتیجه رسیدن استفاده کنید

روابط سنگ بنای هر گفت و گو و مذاکره ای هستند . لذا نباید آن ها را دست کم گرفت . وقتی می گویم دست کم ، منظور نادیده گرفتنشان نیست . چرا که برای زنان به ندرت چنین اتفاقی می افتد و گاهی بهای بیش از حد است که آن ها را در تله گرفتار می کند.

در جایی که می بینید برایتان رابطه مهم و در اولویت است ، صرفا آن را نبینید و چشم تان را بر روی منافع دیگری که می تواند از آن مذاکره حاصل شود نیز باز کنید .

آمادگی هر نوع اتفاقی را داشته باشید

گاهی زنان به جای بررسی گزینه ها و در نظر گرفتن تمامی جنبه های موجود در مذاکره پیش داوری خود را دارند و آن را از قبل تا طی برقراری مذاکره و حتی بعد از آن هم ادامه می دهند ! شاید بتوان گفت این یکی از خطرناک ترین اقداماتی ست که می توانید انجام دهید .

ذهن شما برای حفاظت از شما تعبیه شده و بیشترین انرژی را صرف این کار می کند ، لذا زمانی که شما در یک موقعیت حساس قرار می گیرید به دنبال آن است که با هشدار های چراغ قرمز پر نور و پر سر و صدایش ، شما را از آن چه به واقع خواستارش هستید بازدارد .

پس این جا این خود شما هستید که باید آگاهانه با این موضوع برخورد کنید و با بررسی تمامی جوانب به جای پیش داوری و تفکر یک سویه در طی مسیر مذاکره خود را برای آن و اتفاقات ممکن آماده کنید . به شرط آن که با بررسی درست باشد و نه صرفا یک پیش داوری چه مثبت چه منفی !

به ارزش های طرف مقابل توجه کنید ولی ارزش های خود را از یاد نبرید

خیلی از وقت ها زنان در مذاکره برای ارزش های طرف مقابل ، برای دلخور نشدن هایش و ناراحت نشدن و آسیب ندیدن های او می جنگند . و نه لزوما ارزش های خودشان.

باید گفت به ارزش های دیگران دقت کنید به آن توجه نشان دهید و آن ها را مطمئن کنید از این که به ارزش هایشان بی توجه نیستید .

ولی ارزش های خود را فراموش نکنید ! شما قرار است تعارضی را حل کنید و فکر نکنید برای فداکاری شما در هر مذاکره قرار است مدال شجاعت بدهند .

شما زمانی شجاع هستید که بتوانید علاوه بر همدلی و شنیدن طرف مقابل ، در ابتدای امر با خودتان همدل بوده و صدای درونی خودتان را فارغ از دیدی که جامعه و نگرش های سفت و سختی که سال ها با شما همراه بوده ، بشنوید و او را نادیده نگیرید .

پس از امروز  ارتباط ، آمادگی و ارزش ها را با چشم دیگری ببینید و فراموش نکنید که با وجود ارزش روابط و مهم بودن شان ، قرار نیست برای بدست آوردن و حفظ روابط خودتان و خواسته هایتان را فراموش کرده و نادیده بگیرید .

اقدامک یک : لحظاتی را به یاد بیاورید که بخاطر آگاه نبودن از واقعیت ها و ترس از دست دادن روابط ، خیلی جاها تسلیم شدید و آیا می توانستید عملکرد بهتری نشان دهید ؟

اقدامک دو : فیلم وبینار مهارت زنان در مذاکره را ببینید

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *