زنان ، توسعه ، حقوق و فراتر از آن

پنج و نیم ( ۵/۵ ) نکته که برای داشتن قدرت زنانه باید بدانیم

۱- نداشتن درک درست از مفهوم قدرت زنانه و عدم ابراز آن به شکل مناسب یکی از دلایل تبعیض در مسیر دستیابی و ارتقا در بستر اجتماع برای زنان محسوب می شود .

۲- قدرت زنانه در تجربه ی زنان ، قدرتی متمایز از قدرت مردانه است . و همین عدم شباهتش موجب می شود به بنظر برسد زنان در اعمال قدرت به اندازه ی مردان مهارت ندارند .

۳- در جامعه و فرهنگ ما حتی اعمال قدرت ( که از آن به عنوان قدرت مشروع در خانواده گاهی نام برده می شود ) در قالب نقش های همسری و مادری دیده می شود . این در حالی است که با بخشی از جامعه به عنوان خانم های مجردی رو به رو هستیم که اتفاقا اغلب به دلیل تحصیل کرده بودن و حضور در جامعه ، بیشتر در معرض ابراز قدرت زنانه قرار دارند .

۴- قدرت زنانه نیازمند اعلام استقلال خود در کنار قدرت مردانه است . جهان امروز در حال پیش روی به سمت قدرت زنانه است و این در حالی است که مدل فکری مردانه همچنان حاکم بر جهان است .

۵- جامعه به عنوان رکن اصلی پذیرش ( متشکل از افراد چه مرد و چه زن ) موضع قدرت زنانه و مدیریت زنان را به عنوان یک حقیقت نپذیرفته . و این تغییر پارادایم الزامی ترین چیزی است که ذهنیت ها بدان محتاج اند .

۵/۰ – زنان باید خود را و قدرت شان را به جامعه تحمیل کنند .

ادامه دارد …

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *