زنان ، توسعه ، حقوق و فراتر از آن

قدرت زنانه نیازمند اعلام استقلال خود در کنار قدرت مردانه است

قدرت زنانه نیازمند اعلام استقلال خود در کنار قدرت مردانه است . جهان امروز در حال پیش روی به سمت قدرت زنانه است و این در حالی است که مدل فکری مردانه همچنان حاکم بر جهان است .

همدلی ، حمایت گری ، مشارکت ، پرورش و ابراز احساسات و بسیاری دیگری از مسائل ، که امروزه به عنوان فاکتور های مهم رشد برای هر شخص فارغ از جنسیت ش محسوب می شود به ما نشان می دهد که این ویژگی ها که جزو اصلی تشکیل دهنده ی شخصیت زنان است ؛ امروزه بیش از پیش مورد توجه جوامع و رهبر ها قرار گرفته و جهان دارد به سمتی می رود که این ویژگی ها اولویت رهبری و رشد فردی انسان ها محسوب می شود .

ولی با این حال قدرت زنانه با ویژگی های منحصر به فرد خود نیازمند یک اعلام استقلال نسبت به قدرت مردانه داشته و همین طور که جهان به سمت ویژگی های قدرت زنانه پیش می رود زنان با حضور در عرصه ی اجتماع ، حضور خود را تبدیل به عادت کرده و استقلال خود را از مدل تفکر مردانه و قدرت مردانه اعلام کنند .

قطعا جهان و زیست ما انسان ها به هر دو الگو نیازمند است . و نادیده گرفته شدن و آگاه نبودن (حتی خود زنان) از قدرت زنانه و نبود الگوی مناسب در این زمینه باعث شده است این طور برداشت شود که تنها یک الگو وجود دارد و هم مردان و هم زنان باید بر اساس آن رفتار و اطاعت نمایند .

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *