زنان ، توسعه ، حقوق و فراتر از آن

چگونه سیستم سازیِ حقوقی ، مشکلات کسب و کارتان را پایان می دهد ؟

فرض کنید که کسب و کار شما یک کشتی است و شما ناخدای آن کشتی هستید . در این دریای متلاطمِ تجارت این روزها به عنوان یک ناخدا برای بخش های مختلف کسب و کار خودتان چه کاری انجام می دهید ؟

شاید برخی از شما تحلیل PESTEL ( پستل ) را شنیده باشید . یا بدانید که چه چیزی می گوید . اما اگر با این مفهوم آشنا نیستید خیلی ساده می توان گفت :

 پستل یک آنالیز ساده ی کاربردی برای شناخت محیط عمومی کسب و کار است . این آنالیز به شما کمک می کند با شناخت تغییراتی که در محیط خارجی ِ کسب و کار در حال اتفاق است ، تصمیمات بهتری بگیرید ( + )

قسمت انتهای حرف پستل یعنی ( L ) نشان دهنده ی Legal و به معنای قانون است . حالا چرا این مورد اهمیت دارد ؟

چرا که در هر زمینه ای که فعالیت می کنید ، شما با یک سری مناسبات و معضلات قانونی و حقوقی مواجه هستید که بی توجهی و نادیده گرفتن هر یک از آن ها خسارات جبران ناپذیری را به کسب و کار شما وارد می آورد و سرعت رشد و پیشرفت شما را در مسیر فعالیت تان کُند کرده و چه بسا شما را متوقف کند !

از این رو یک بخش مهم در محیط عمومی کسب و کارها به مباحث حقوقی مربوط می شود .

اما بهترین کار برای برون رفت از  معضلات حقوقی کسب و کار چیست ؟

بدون شک بهترین کار برای برون رفت و همین طور مهم تر از آن ، پیشگیری از آن چه ممکن است آینده ی بیزینس شما را به مخاطره بیندازد داشتن یک سیستم حقوقی کسب و کار است . با این هدف که پیشگیری چالش های حقوقی کسب و کارتان منجر شود .

دلایل کلیدی برای پرداختن به سیستم سازی حقوقی

۱- خودکارسازی آنالیز و بررسی ورودی های کسب و کار از منظر حقوقی

وقتی شرکت یا کسب و کار شما به سیستم حقوقی مجهز باشد تمامی آنچه برای شما از لحاظ قانونی مهم است بدون دغدغه آنالیز شده و از فیلتر قوانین و مقررات حقوقی می گذرد .

مراودات مالی ، اسناد تجاری ، قراردادهای داخلی و بین المللی ، روابط بین کارگر ( کارمند ) و کارفرما ، مالیات ، مذاکرات و …

این ها از جمله مواردی است که برای هر کسب و کاری از اهمیت خیلی بالایی برخوردار است و خلل در هر یک موجب خسارت ، عدم اجرای صحیح مفاد قرارداد و طرح مکرر و تعدد دعاوی حقوقی و کیفری را در به دنبال دارد .

۲- سیستم سازی حقوقی طرح دعاوی متعدد را به حداقل می رساند

قطعا یکی از نگرانی های هر شرکت و یا بیزینس شخصی حضور در دادگاه و مشکلات متعددی است که برای طرح یا دفاع یک دعوی برایشان بوجود می آید . سیستم سازی حقوقی ابتدا به ساکن در مرحله ی پیشگیری و با کنترل ورودی ها به شکل دقیق و پس از آن با پشتیبانی ، طرح دعاوی را به حداقل می رساند .

۳- تحت تاثیر قرار گرفتن رشد کسب و کارتان

عدم توجه به مسائل حقوقی ، رشد کسب و کارتان را بشدت تحت الشعاع قرار می دهد به گونه ای که شاید یک اشتباه ، شما را وارد یک پروسه ی طولانی دادرسی کرده و خسارت مالی و معنوی سنگینی را برای شما به همراه آورد . که این امر رشد طبیعی بیزینس شما را و همین طور برندسازی تان را دچار اختلال می کند .

از این رو می توان با یک سیستم سازی حقوقی ، کسب و کار تان را از گزند آن چه امواج خروشان دریای ِ متلاطم تجارت خوانده می شود ، در امان نگه داشته و با خیال آسوده به رشد ، و کسب سود از بیزینس تان تمرکز کنید .

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *