زنان ، توسعه ، حقوق و فراتر از آن

برای مذاکره آماده شوید

آمادگی برای مذاکره یکی از ابزار های اساسی آن به شماره می رود . شاید ساده ترین فرمولی که وجود دارد و شما به عنوان یک زن باید بدانید و آن را به کار بگیرید همین باشد که تکلیف تان چیست و آن را انجام دهید ! به همین سادگی .

شاید بگویید خب این کار را که خودم هم می دانستم . ولی باید بگویم خیلی وقت ها می دانید و فراموش می کنید ! خیلی وقت ها می دانید و انجامش نمی هید .

این که شما تکلیف تان را بدانید یک بحث است این که آن را انجام دهید بحث دیگری است که نیاز به آمادگی و اشراف و همین طور استمرار در جهت آن کار دارد .

قرار نیست کسی بیاید و تکلیف تان را به شما دیکته کند و یا دست شما را گرفته و قدم به قدم در مسیر هدایت کند .

یوگی برا می گوید : اگر ندانید دارید به کجا می روید ، از هر جاده ای که بروید می رسید .

پس میبینید که داشتن یک نقشه راه و یک آمادگی نسبی چقدر می تواند موثر باشد تا شما را تبدیل به یک مذاکره گر حرفه ای کرده و همانی شوید که دلتان می خواهد .

شما نمی توانید همه چیز را بفهمید و صد درصد آماده باشید اما می توانید شروع کنید به جمع آوری اطلاعات از طرف مقابل تان و با توجه به اطلاعاتی که کسب کرده اید و همین طور استراتژی تان را مشخص کرده و در عمل به جای قرار گرفتن در یک صحنه که ندانید چه می خواهید و قرار است به کجا بروید ، بلکه با یک نقشه و اعتماد به نفس حاصل از آمادگی ظاهر شوید .

شاید هر شرایطی با شرایط دیگری که در آن قرار گرفته اید فرق داشته باشد و هر کدام نسخه ای مجزا برای خود داشته باشد . اما بدانید که برگ برنده شما در یک مذاکره این است که بجای صرفا فکر کردن و بزرگ کردن مساله در ذهن تان آن را از ذهن خارج کرده رو به روی تان قرار دهید و ببنید با توجه به میزان اطلاعات ، آمادگی و شرایطی که بر آن فضا حاکم است چه راه حل هایی چه پیشنهاد هایی و چه نوع رفتار و عملکردی می توان داشت .

دربسیاری از موارد دیده ام که زنان با توجه به شناختی که از طرف مقابل دارند که بعضا زاده ذهن شان است و نه تمام واقعیت امر . آن را تبدیل به الگو کرده و می گویند همین است و نمی شود کار دیگری کرد و باید بیخیال موضوع و منافع و نتایج شد .

شاید جاهایی با ادم های دشوار برخورد کنید اما دلیل نمی شود که امتحان نکرده جا بزنید .

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *