پنج و نیم ( ۵/۵ ) نکته که برای داشتن قدرت زنانه باید بدانیم

۱- نداشتن درک درست از مفهوم قدرت زنانه و عدم ابراز آن به شکل مناسب یکی از دلایل تبعیض در مسیر دستیابی و ارتقا در بستر اجتماع برای زنان محسوب می شود .

۲- قدرت زنانه در تجربه ی زنان ، قدرتی متمایز از قدرت مردانه است . و همین عدم شباهتش موجب می شود به بنظر برسد زنان در اعمال قدرت به اندازه ی مردان مهارت ندارند .

۳- در جامعه و فرهنگ ما حتی اعمال قدرت ( که از آن به عنوان قدرت مشروع در خانواده گاهی نام برده می شود ) در قالب نقش های همسری و مادری دیده می شود . این در حالی است که با بخشی از جامعه به عنوان خانم های مجردی رو به رو هستیم که اتفاقا اغلب به دلیل تحصیل کرده بودن و حضور در جامعه ، بیشتر در معرض ابراز قدرت زنانه قرار دارند .

۴- قدرت زنانه نیازمند اعلام استقلال خود در کنار قدرت مردانه است . جهان امروز در حال پیش روی به سمت قدرت زنانه است و این در حالی است که مدل فکری مردانه همچنان حاکم بر جهان است .

۵- جامعه به عنوان رکن اصلی پذیرش ( متشکل از افراد چه مرد و چه زن ) موضع قدرت زنانه و مدیریت زنان را به عنوان یک حقیقت نپذیرفته . و این تغییر پارادایم الزامی ترین چیزی است که ذهنیت ها بدان محتاج اند .

۵/۰ – زنان باید خود را و قدرت شان را به جامعه تحمیل کنند .

ادامه دارد …

1 پاسخ به “پنج و نیم ( ۵/۵ ) نکته که برای داشتن قدرت زنانه باید بدانیم”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *